Наукові конференції України, Інновації молоді - машинобудуванню 2018

Розмір шрифту: 
МІЦНІСТЬ ТА ЖОРСТКІСТЬ ФІКСАЦІЇ ПЕРЕЛОМІВ ЩЕЛЕП ПРИ ДІЇ ФІЗІОЛОГІЧНИХ НАВАНТАЖЕНЬ
Сергій Олегович Тріфонов, Микола Сергійович Шидловський, Тетяна Павличук

Остання редакція: 2018-05-09

Тези доповіді


Вступ. При жувальних навантаженнях нижня щелепа перебуває в умовах складного напружено-деформованого стану, що відрізняється на різних її ділянках і змінюється в часі залежно від конкретних умов функціонального навантаження, що може викликати перелом. Переломи голівок нижньої щелепи  (ПГНЩ) складають від 9 до 16% всіх переломів нижньої щелепи. Класифікація таких переломів описана Neff [1]. Максимальних навантажень щелепа зазнає при відкушуванні і пережовуванні їжі. При цьому в ділянці голівки нижньої щелепи, під дією латерального крилоподібного (головним чином), а також скроневого, медіального криловидного та жувального м’язів, виникає складний напружено-деформований стан, що містить всі типи деформацій зі значним переважанням згину і зсуву в сагітальній та фронтальній площинах та кручення в горизонтальній площині, що виражено меншою мірою Ці типи деформацій мають найбільше клінічне значення і мають бути компенсовані системою фіксації при проведенні остеосинтезу [2].

Мета досліджень. Вивчення деформаційних характеристик та характеристик надійності фіксації, переломів в ділянці голівки нижньої щелепи  за допомогою різних способів з’єднання.

Як об’єкти випробувань були взяті трупні щелепи людини. Щелепи закріплювали в ділянці гілок і навантажували, відтворюючи деформації типу зсув,згин та кручення.

Підготовка зразків до випробувань. В ході роботи використовувалися 6 щелеп людини. Остеотомію нижньої щелепи проводили за допомогою дискової фрези, що була зафіксована в наконечнику бормашини. Після проведення остеотомії уламки були зафіксовані у правильному положенні та закріплені титановими шурупами, шурупами виготовленими з L,D-молочної кислоти (PDLLA) та Т-подібними пластинами. За допомогою пластмаси «Протакріл М» було нанесено дві паралельні площини з метою компенсування складної геометричної форми та непаралельності гілок нижньої щелепи. Фіксація та активація шурупів з PDLLA була проведена за допомогою ультразвукового апарату SonicWeld RX [3]. Для забезпечення кращих біомеханічних показників були розроблені 3 варіанти пластин. З метою зменшення можливості появи некрозів при проектуванні була мінімалізована площа контакту системи фіксатор-кістка. В роботі наведені результати випробування Т-подібної пластини.

Full Text: PDF